Czy warto sięgać po suplementy multiwitaminowe?

Czy warto sięgać po suplementy multiwitaminowe?

W dobie obecnych czasów, coraz ciężej mówić o dobrej jakości żywności i prawidłowym odżywieniu organizmu. Wszechobecny stres, pogoń za obowiązkami i brak odpowiednio długiej regeneracji, sprawia, że coraz chętniej sięgamy po wygodne formy gotowych posiłków, często są to produkty fast-food i inne wysoko przetworzone przekąski.

Taka sytuacja prowadzi do nabywania kolejnych zbędnych kilogramów i rozwoju plagi nadwagi i otyłości. Niestety ten stan sprzyja powstawaniu przewlekłych stanów zapalnych i licznych chorób. 

Wiele z tych niekorzystnych efektów, bierze się z niewłaściwego odżywienia organizmu. Jak temu zaradzić? W większości, warto skupić się na odpowiednich modyfikacjach stylu życia, ale nie mniej ważne jest korzystanie z jakościowych preparatów multiwitaminowych, które doskonale regulują niedobory składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Dlaczego warto stosować multiwitaminy i suplementy odżywiające organizm? Odpowiedź w niniejszym artykule.

Suplementy multiwitaminowe, a jakość żywności kiedyś i dziś

Jakość żywności powoli ulega pogorszeniu. Niestety proces ten jest długotrwały i nieprzerwany od kilkunastu lat. Mówiąc o dobrej jakości żywności, mówimy raczej o czasach, kiedy różnego rodzaju warzywa, owoce, zboża, kasze itp. produkty były pielęgnowane jeszcze za czasów naszych pradziadków. W obecnych czasach, wyższej jakości żywności można zaznać jeszcze na terenach wiejskich, a i to nawet nie jest takie oczywiste. 

Produkty nieprzetworzone na szczęście zachowały kluczowe dla siebie składniki aktywne, często działające antyoksydacyjnie, które nadają koloru danym produktom spożywczym. Na całe szczęście marchewki dalej są koloru pomarańczowego, jagody fioletowego itp. Niestety całkowita zawartość witamin i innych składników mineralnych uległa pogorszeniu o przeszło kilkadziesiąt procent. 

Badania potwierdzają, że w celu całkowitego realizowania potrzeb żywieniowych organizmu ludzkiego, musielibyśmy dziennie spożywać około 15 000- 17 000 kcal z nisko przetworzonego pożywienia. Jest to wynik praktycznie niemożliwy do uzyskania, nawet, jeśli posiadalibyśmy nieposkromiony apetyt. Przeszło 100 lat temu i nawet później, taka wartość objętościowa produktów spożywczych byłaby praktycznie nie do wyobrażenia! Pomimo tego, że w ówczesnych czasach nie było świadomości pojęć, jak kalorie, makroskładniki itp., można spokojnie założyć, że w celu pełnej realizacji potrzeb żywieniowych organizmu, wystarczyłoby spożywać 3 - 5 razy mniej kalorii w celu zrealizowania potrzeb żywieniowych organizmu.

Z tego też powodu coraz częściej sięga się po suplementy multiwitaminowe, które przygotowane w odpowiednich dawkach poszczególnych składników, doskonale uzupełniają niedobory różnych witamin i składników mineralnych.

Suplementy multiwitaminowe, a standardy dietetyczne obecnych czasów

Pomimo faktu, że coraz chętniej ludzie zaczynają sięgać po wiarygodne źródła wiedzy na temat żywienia i suplementacji, dalej większa część populacji nie ma czasu na odpowiednie modyfikacje w swoim żywieniu, czy też stylu życia. Niestety taka sytuacja prowadzi do braku konsekwencji w całościowym dbaniu o zdrowie, co finalnie prowadzi do rozwoju różnych nieprzyjemnych przypadłości metabolicznych.

Brak czasu i nieregularne spożywanie posiłków, często kończy się napadami wilczego apetytu, szczególnie na produkty wysokokaloryczne, w celu szybkiego uzupełnienia braku glukozy i po prostu głodu.

Brak natomiast odpowiednich witamin i składników mineralnych, powoduje gorsze samopoczucie, brak możliwości koncentracji i nie wydajną pracę układu nerwowego. Jeśli chcemy takiemu zjawisku zapobiec, warto sięgać po dobrej jakości preparaty multiwitaminowe, które uzupełnią dość szybko niedobory kluczowych składników biorących udział w uzyskiwaniu energii przez organizm i napędzają pracę tkanki nerwowej, poprawiając przy tym działanie funkcji poznawczych.

Suplementy multiwitaminowe - dlaczego suplement suplementowi nierówny?

Na rynku suplementacyjnym, istnieje cała masa suplementów multiwitaminowych. Wybór konkretnego preparatu może naprawdę namieszać w głowie, z uwagi na mnogość czynników, które trzeba wziąć pod uwagę.

Niestety znaczna większość oferowanych suplementów multiwitaminowych nie uzupełnia w sposób wydajny niedoborów składników odżywczych. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one mało aktywne biologicznie formy witamin i minerałów, co finalnie prowadzi do niskiego stopnia przyswajalności na poziomie kilku - kilkudziesięciu procent. W celu skutecznego uzupełniania składników mineralnych, należy wybierać suplementy diety ze składnikami w formie metylowanej w przypadku witamin i minerałów oraz często acetylowanej i fosforylowanej.

Takie formy biologiczne suplementów diety, doskonale uzupełniają niedobory kluczowych substancji, z naciskiem na szybkość tego procesu. Dzięki temu krócej cierpimy na niedobory różnych składników, co finalnie szybciej prowadzi do odzyskania dobrego samopoczucia i dobrego zdrowia.

Kolejnym czynnikiem jakościowych preparatów multiwitaminowych jest ich dawka. Poszczególne witaminy i minerały powinny być dobrane w odpowiednich ilościach wobec siebie, aby umożliwić, możliwie największe przyswajanie tych składników. Ponadto ważna jest także dawka terapeutyczna, która nie wykracza znacząco poza rekomendacje żywieniowe. Co ciekawe, witaminy z grupy B, mogą być stosowane w znacznie wyższych dawkach, ponieważ organizm ludzki nie jest przystosowany do ich magazynowania. W przypadku ich nadmiaru, są one bezpiecznie wydalane z moczem.

VitaMinBest jako najlepszy wybór

XXI wiek to czas gonitwy za obowiązkami i wieczny brak czasu na zajęcie się swoim zdrowiem. Niestety taka sytuacja prowadzi finalnie do rozwoju wielu przypadłości metabolicznych.

W odpowiedzi na konieczność uzupełniania niedoborów wielu składników pokarmowych u większości populacji, powstał suplement VitaMinBest.

VitaMinBest to suplement multiwitaminowy, stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia znanej i bardzo profesjonalnie podchodzącej do tematu dietoterapii - Iwony Wierzbickiej - dietetyka klinicznego, jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Dzięki jej ogromnej wiedzy i szeregu doświadczeń zawodowych, możliwe było skomponowanie kompleksowo działającego preparatu, który doskonale wpasowuje się w aktualnie potrzeby żywieniowe.

Produkt, jakim jest supplement VitaMinBest- to kompozycja najważniejszych witamin i składników mineralnych w najlepszych możliwych i wysoko przyswajalnych formach biologicznych, co sprawia, że sprawnie można podnieść wydajność swojego organizmu na wielu płaszczyznach. 

 

VitaMinBest wspiera organizm w postaci:

 • poprawionej odporności,
 • lepszej tolerancji na stres,
 • skuteczniejszej regeneracji,
 • poprawionej wydolności fizycznej,
 • usprawnionej pracy układu nerwowego,
 • polepszonemu samopoczuciu,
 • większej żywotności organizmu,
 • skuteczniejszej profilaktyce zdrowotnej,
 • lepszej i sprawniejszej kontroli apetytu,
 • uzyskanym fantastycznym zdrowiu, motywacji i chęci do działania.

Co ważne i również warte odnotowania, produkt VitaMinBest to suplement o czystym składzie, co oznacza, że nie zawiera zbędnych wypełniaczy, antyzbrylaczy ani innych substancji dodatkowych. VitaMinBest to wyłącznie substancje aktywne o potwierdzonych właściwościach prozdrowotnych. 

W skład suplementu VitaMinBest wchodzą:

Witaminy z grupy B w aktywnych formach biologicznych:

 • B1, B2, B3, cholina, B5, B6, B7, kwas foliowy, B12.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach:

 • Witamina E i A.

Składniki mineralne:

 • Cynk, miedź, chrom, jod, selen, molibden.

Działanie każdego ze składników suplementu VitaMinBest, znajduje się na stronie produktu.

PODSUMOWANIE

W XXI wieku coraz częściej mówi się o problemach zdrowotnych, wynikających z nieumiejętnego komponowania swojej diety i codziennego żywienia. Sytuacja taka, przedłużająca się w czasie, często prowadzi do rozwoju wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych i problemów metabolicznych.

Wiele w przypadku uzupełniania niedoborów żywieniowych, ma do powiedzenia jakość żywności, która w obecnych czasach nie jest najlepsza, ponieważ w celu skutecznego uzupełnienia niezbędnych substancji, trzeba byłoby spożywać dziennie około 15 tysięcy kalorii.

Jeśli zależy nam na skutecznym redukowaniu niedoborów substancji mineralnych, warto sięgnąć po suplementy, które będą cechowały się dobrą jakością poszczególnych składników i wysokim stopniem ich przyswajalności. Jednym z najlepszych do tego celu preparatów jest suplement VitaMinBest, który cechuje się najlepszymi formami biologicznymi składników aktywnych i odpowiednimi dawkami terapeutycznymi. Produkt jest także wolny od zbędnych substancji dodatkowych.

Źródła

 1. Farhud DD. Impact of Lifestyle on Health. Iran J Public Health. 2015 Nov;44(11):1442-4. PMID: 26744700; PMCID: PMC4703222.
 2. Popkin BM, Adair LS, Ng SW. Global nutrition transition and the pandemic of obesity in developing countries. Nutr Rev. 2012 Jan;70(1):3-21.
 3. Ofoedu CE, Iwouno JO, Ofoedu EO, Ogueke CC, Igwe VS, Agunwah IM, Ofoedum AF, Chacha JS, Muobike OP, Agunbiade AO, Njoku NE, Nwakaudu AA, Odimegwu NE, Ndukauba OE, Ogbonna CU, Naibaho J, Korus M, Okpala COR. Revisiting food-sourced vitamins for consumer diet and health needs: a perspective review, from vitamin classification, metabolic functions, absorption, utilization, to balancing nutritional requirements. PeerJ. 2021 Sep 1;9:e11940. 
 4. White DJ, Cox KH, Peters R, Pipingas A, Scholey AB. Effects of Four-Week Supplementation with a Multi-Vitamin/Mineral Preparation on Mood and Blood Biomarkers in Young Adults: A Randomised, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial. Nutrients. 2015 Oct 30;7(11):9005-17.
Promocje
ImmuBest- zestaw 3 szt.
ImmuBest- zestaw 3 szt.

399,00 zł

Cena regularna: 417,00 zł

Najniższa cena: 339,15 zł
szt.
NeuroBest PRO - zestaw 3 szt.
NeuroBest PRO - zestaw 3 szt.

369,00 zł

Cena regularna: 387,00 zł

Najniższa cena: 313,65 zł
szt.
BestBiotic - zestaw 3 szt.
BestBiotic - zestaw 3 szt.

339,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 305,10 zł
szt.
BestOne - zestaw 3 szt.
BestOne - zestaw 3 szt.

309,00 zł

Cena regularna: 327,00 zł

Najniższa cena: 262,65 zł
szt.
Best EyeShield - zestaw 3 szt.
Best EyeShield - zestaw 3 szt.

339,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 305,10 zł
szt.
All The Best
All The Best

399,00 zł

Cena regularna: 417,00 zł

Najniższa cena: 339,15 zł
szt.
BestBody - zestaw 3 szt.
BestBody - zestaw 3 szt.

339,00 zł

Cena regularna: 357,00 zł

Najniższa cena: 288,15 zł
szt.
BestElectrolytes - zestaw 3 szt.
BestElectrolytes - zestaw 3 szt.

429,00 zł

Cena regularna: 447,00 zł

Najniższa cena: 447,00 zł
szt.
BestCollagen - zestaw 3 szt.
BestCollagen - zestaw 3 szt.

639,00 zł

Cena regularna: 657,00 zł

Najniższa cena: 575,10 zł
BestLife - zestaw 3 szt.
BestLife - zestaw 3 szt.

509,00 zł

Cena regularna: 537,00 zł

Najniższa cena: 432,65 zł
szt.
BestProtect - zestaw 3 szt.
BestProtect - zestaw 3 szt.

289,00 zł

Cena regularna: 297,00 zł

Najniższa cena: 245,65 zł
szt.
BestNAC - zestaw 3 szt.
BestNAC - zestaw 3 szt.

289,00 zł

Cena regularna: 297,00 zł

Najniższa cena: 245,65 zł
szt.
Nowości
InsuBest - zestaw 3 szt.
InsuBest - zestaw 3 szt.

369,00 zł

Cena regularna: 387,00 zł

Najniższa cena: 313,65 zł
szt.
InsuBest
InsuBest

129,00 zł

szt.
100%bezpieczne zakupy
darmowa dostawaod 250 zł
14 dnina zwrot
wysyłka w 24H(dni robocze)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium